Dijital Pazarlama Dünyası

İnanılması Zor Dijital Medya İstatistikleri

İnanılması Zor Dijital Medya İstatistikleri

Dijtial dünya git gide farklı boyut alıyor. İnternet gelişti, sosyal medya türedi, bunları kendimiz insanoğlu yaptı fakat nelere yol açtı tam olarak bilmiyoruz. Yapılan araştırmalar gerçekten şaşırtıcı. İnternet ortamında neler dönüyor, gelin birlikte bakalım.

İnternet İstatistikleri

internet kullanım istatistikleri
  • İnternet kullanım istatistikleri, 2018 yılında 4 milyar kullanıcıya, 2019 yılında ise % 9 artarak 4.388 milyar kullanıcı sayısına ulaştığımızı söylüyor. İnternet dünyanın en büyük topluluğu haline gelmiş diyebiliriz.
  • Türkiye’de toplam nüfusun %72’si internet kullanıyor.Dünya genelinde rekor %99 olarak U.A.E(Birleşik Arap Emirlikleri), en az %35 oranıyla Gana(Batı Afrika Ülkesi)’dir.
  • Dünya’da üzerinde 5.11 Milyar mobil kullanıcıya sahibiz.

Günümüzün 7 saatini internet üzerinde geçiyor.. Bunun 2 saat 16 dakikasını sosyal medyada, 3 saatini televizyonda, yaklaşık 2 saatini ise müzik dinleyerek harcıyoruz.

Sosyal Medya İstatistikleri

sosyal medya kullanım oranları

Sosyal medya kullanım oranları herkes için merak konusudur.Bir sosyal medya kullanıcısının her gün sosyal platformlarda harcadığı zamanın global ortalaması 2 saat 16 dakikadır.Bu oldukça yüksek bir rakam. Yani her insan günün 2 saatini sosyal medyada geçiriyor demek.

  • Türkiye’de kişi başına düşen sosyal hesap sayısı 9.7dir.Maksimimum rekor 12 ile Hindistan , minimum rekor 3.7 ile Japonyadır.
  • Türkiye’de sosyal hesapların %26’sı iş için kullanılıyor.Dünya genelinde rekor %45 olarak Vietnam, en az %6 oranıyla Japonyadır.
  • Dünya genelinde 3.484 miyar aktif sosyal medya kullanıcısı vardır. 3.256 milyar sosyal medya kullanıcısı mobil cihazlar üzerinden erişim sağlar.

Dijital Pazarlama İstatistikleri

Dijital medya pazarlaması oldukça trend. Sitemizin açılış amacı da olan dijital pazarlama dünyası bizi şaşırtmıyor.

  • Satın alma dönemlerinde kullanıcıların %64.6’sı google reklamlarına tıklıyor.
  • İngiltere Seyahat sektörünün yaptığı açıklama ile ,2018 yılında e-ticaret için 42.4 milyar dolar harcandı.

Kaynak:We Are Social

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

dijitalpazarlamadunyasi.com 2019 | 360 Derece Dijital Pazarlama