Dijital Pazarlama Dünyası

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Türk fenomenler ne kadar kazanıyor gibi sorular oldukça sıklaştı. Diğer adıyla influencerlar(içerik üreticisileri), oldukça yüksek tutarlarda para kazanıyorlar. Hadi gelin ne kaç para kazandıklarına bakalım.

Fenomenler ne kadar kazanıyor sorusuna geniş cevap verirsek, Türkiye’de 100.000 Takipçisi olan fenomen, 1 ayda 2.000 TL’ye kadar para kazanabilir.

Peki nasıl para kazanıyor? Kaç para kazanıyorlar? Aşağıda detaylı şekilde açıkladık 🙂 .

Fenomenler Nasıl Para Kazanıyor

Markalar veya butiklerin reklamlarını kendi hesaplarında paylaşarak, ürünlerini kullanıp fikirlerini belirterek para kazanıyorlar.

Örneğin bir marka ilgili fenomene ayakkabı gönderiyor.Fenomen bu ayakkabıyı giyerek, ünlü olduğu platformda paylaşıyor. Bunun karşılığında takipçi sayısı ve etkileşimine göre ücret alıyor. Bir paylaşım karşılığı 200 TL’den başlayan ve 10.000 TL’ye kadar giden miktarlar olabiliyor.

Ek olarak kullandıkları platformların onlara verdiği gizli sözleşmeye dayalı da para kazanabilirler.

İnstagram Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor

instagram fenomenleri ne kadar kazanıyor

Peki instagram fenomenleri (instagrammer) kaç para kazanıyorlar? Hemen cevaplayalım. Ortalama 100.000 takipçili, 10.000-30-000 hikaye izlenimine sahip fenomenler, hikaye paylaşımı karşılığı 200-500 TL arasında kazanabilirler.

Bunun yanı sıra, kendilerinden video çekinmesi istenildiğin de, fiyatlar daha da yukarı çıkabilir. 1.000.000 (1 milyon) ve üstü takipçi sayısına ulaşmış fenomenler, büyük ihtimal bu işi sözleşmeli ve faturalı yaptıkları için, tek bir iş karşılığı kazandıkları miktarlar 5 hanelere(+.1.000) kadar çıkabilmektedir.

İnstagram Fenomenleri Nasıl Para Kazanıyor?

İnstagram üzerinden yüksek takipçi hesaplar, etkileşimi ve hedef kitleleri kadar para kazanırlar. Hikaye ve gönderi paylaşımı karşılığı ücret talep ederler.

Genellikle markaların, butik, ayakkabı, hediyelik eşya tarzı sayfaların reklamlarını hikayelerinde veya postlarında paylaşırlar. Bu paylaşım karşılığı ücret alırlar.

Youtube Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

Diğer adıyla youtuberlar, instagram’dan daha fazla para kazanabilirler. Aylık 1.000.000 milyon izlenen bir youtuber, sadece youtube üzerinden ortalama 1.500 TL kazanabilir.

Başka bir kazanç kapısı olan video içi reklamlar ile, her video başına 1.000 TL’ye kadar para kazanabilirler. Örneğin, bir oyun tanıtımı yapılması gibi.

Videoları 200.000 izlenen bir youtuber, toplam olarak youtube ve video içi reklam ile 1 ayda 3.000 TL kazanabilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

dijitalpazarlamadunyasi.com 2019 | 360 Derece Dijital Pazarlama