Dijital Pazarlama Dünyası

İnstagram Takipçi Almak Doğru Mu?

İnstagram Takipçi Almak Doğru Mu?

İnstagram hesabınız için takipçi almak, belki de uygun bir seçenek değildir. Çünkü instagram hesabınızı kısıtlayabilir.

Hepimiz işletmemiz için veya herhangi bir sayfa için takipçi almak isteriz. Ancak instagram takipçi satın almak işlemi bizi zarara uğratabilir. Sebebini açıklamadan önce takipçi satan sitelerin sistemlerini açıklayalım.

İnstagram Takipçi Siteleri Mantığı

Ücretsiz bir şekilde takipçi veren siteler, yani instagram takipçi hilesi siteleri, sizden instagram hesabınız ile giriş yapmanızı ister. Giriş yapılır ve takipçi alırsınız. Buraya kadar her şey normal fakat bir sorun var.

Sizi takip edenler, sizi takip ettiklerinden haberi yok. Tıpkı siz gibi sisteme giriş yapanlar sizi takip etti. Siz de başka insanları takip edeceksiniz. Bu bir yazılım ile gerçekleşir. Havuza düşersiniz ve yazılım sizin hesabınız ile işlemler yapar.

İnstagram hesabıyla giriş yapmak istemeyenler olarak takipçi satın alırız. Havuza dahil olmadan, havuza giren kullanıcıları takipçi olarak satın alırız. İşlem tam anlamıyla bu şekilde işler.

İnstagram takipçi satın aldığımızda bizi takip eden kullanıcılar genellikle kullanılmayan veya sahte hesaplar olur. İnstagram’ın algoritma gereği kuralları vardır.

Bir post paylaştığımızı düşünelim. Bu post ilk olarak bizi takip edenlerin %10 luk kısmına gösterilir. Bu kitlenin hareketlerine göre, ilerleyen zamanlarda etkileşim, erişim artar. Dolayısıyla bu kitle arasında kullanılmayan hesaplar olduğunda bu oran artmayacaktır. Daha fazla kişiye erişme ihtimalimiz oldukça düşecektir.

Ancak ve ancak instagram takipçi satın almak çok istediğiniz bir şey ise, aynı zamanda reklam almanızda gerekebilir. Yukarıda anlattığımız gibi, %10’luk kitledeki botların yerine, reklam alarak erişimi artırabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Almak ve Yükselmek

Siz ilk olarak büyük sayfalardan makul fiyatlarda (20-100) hikaye veya post reklamı alacaksınız. Dip not, hikaye reklamları daha geri dönüşümlü oluyor.

Aynı zamanda takipçi satın alma işlemini gerçekleştirin. Takipçi satın aldıktan sonra 1 hafta kadar da sayfanızın erişimini arttıratacak işlemler yapmanız gerek. Paylaşımları abartmadan günde 3-4 tane post atabiliriz. Hikaye atmanızda sakınca yok. Hikaye reklamlarına da devam edebilirsiniz. Sayfalar haftalık-aylık alımlarda indirim yapabiliyor.

Takipçi satın alırken dikkat etmeniz gerekenlere, https://dijitalpazarlamadunyasi.com/instagram-takipci-satin-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Reklam vereceğiniz sayfanın istatistiklerini isteyin ve kendi hedef kitlenizle karşılaştırın. Aşağıdaki adresler sayesinde sayfa sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Kullanıcıların referanslarını inceleyerek karar verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

dijitalpazarlamadunyasi.com 2019 | 360 Derece Dijital Pazarlama